ul. Kopcińskiego 54

90-032 Łódź

http://www.lsps.pl/

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 42 674-14-25

Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole prowadzi Bursę Szkolną, która oferuje miejsca do zamieszkania dla młodzieży pobierającej naukę poza miejscem stałego zamieszkania w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na terenie miasta Łodzi.
Bursa Szkolna zapewnia:całodobową fachową opiekę wychowawczą, dobre warunki do nauki, wszechstronne rozwijanie zainteresowań, warunki do uprawiania sportu, bogate zbiory biblioteczne, całodzienne pełnowartościowe wyżywienie w atrakcyjnych cenachoraz darmowe Wi-Fi.
Bursa Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole posiada 160 miejsc dla dziewcząt i chłopców w pokojach 3 osobowych.Obiekt wyposażony jest w system monitoringu całodobowego.
Wychowankowie mogą korzystać z organizowanej na miejscu doraźnej, bezpłatnej pomocy w nauce udzielanej przez wychowawców i studentów wolontariuszy.
Wychowankowie wpływają na organizację i funkcjonowanie placówki poprzez swoich reprezentantów w Młodzieżowej Radzie Bursy