Warsztat Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło
w Zgierzu

ul. Chełmska 42/42a, 95-100 Zgierz

tel.: 42 716 67 87

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.psouu.miasto.zgierz.pl

WTZ działa od 01.11.1995 r., liczy 30 uczestników, osoby dorosłe - niepełnosprawne intelektualnie. Celem WTZ jest przygotowanie młodzieży i osób dorosłych niepełnosprawnych do aktywności zawodowej i w miarę możliwości do pełnego, samodzielnego i aktywnego funkcjonowania  w społeczeństwie. Tworzenie umiejętności wykonywania czynności życia codziennego i zaradności osobistej, przygotowanie do życia w środowisku społecznym realizowane jest m.in. poprzez rozwijanie:
 *umiejętności planowania, komunikowania się, dokonywania wyborów i decydowania o swoich sprawach,
 *umiejętności przy zastosowaniu technik terapeutycznych,
 *podstawowych oraz specjalistycznych umiejętności zawodowych, umożliwiających podjęcie pracy .

Opis usług/produktów:
-terapia zajęciowa w pracowniach: komputerowo- poligraficznej, plastycznej, technicznej, rękodzieła, umiejętności społecznych, gospodarstwa domowego.

Dodatkowe formy wsparcia: rehabilitacja ruchowa, zajęcia ogólnorozwojowe, nauka pływania i zajęcia sportowe na basenie, gra w tenisa stołowego, zajęcia lekkoatletyczne, zajęcia muzykoterapeutyczne – teatralne, muzyczne, zajęcia logopedyczno-edukacyjne i psychoterapeutyczne, działalność integracyjno-kulturalna, opieka medyczna