Oddział Fundacji UWOLNIENIE

ul. Więckowskiego 29/5

90-727 Łódź

http://www.uwolnienie.pl/pl/cis-mea/

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 42 640-62-40

Centrum rozwiązuje problemy związane z wykluczeniem społecznym oraz ich negatywne konsekwencje poprzez zapewnienie pomocy tym, którzy podlegają wykluczeniu społecznemu i ze względu na swoją sytuację życiową nie są w stanie własnym staraniem zaspokoić swoich podstawowych potrzeb życiowych i znajdują się w sytuacji powodującej ubóstwo oraz uniemożliwiającej lub ograniczającej uczestnictwo w życiu zawodowym, społecznym i rodzinnym.

W ramach reintegracji społecznej uczestnicy: rozwijają: umiejętności interpersonalne, umiejętności współpracy w grupie, komunikację werbalną i niewerbalną, naukę przyjmowania i dawania informacji zwrotnych; biorą udział w treningach asertywności, kreatywności i twórczości oraz szkoleniach motywacyjnych; uczą się: budowania pozytywnej samooceny, nabywania umiejętności poruszania się po rynku pracy, zachowania podczas rozmowy kwalifikacyjnej i autoprezentacji przed pracodawcą.